סיפורים מיוחדים

שחקן נבחרת ישראל הקריב את עתידו לטובת ברית מילה

שחקן הנוער של נבחרת ישראל בכדורגל בוריס ששני'ה
ויתר על נסיעה לחו"ל לאימוני הנבחרת לקראת התחרויות החשובות שעומדות לפניהם בקרוב,
וזאת על מנת להכנס בבריתו של אברהם אבינו ע"ה .
והיום לאחר 11 שנים שמשפחתו עלתה לארץ , תוך ויתור עצום זה, נכנס בברית המילה.
כשדיברנו עם אמו השבוע, היא אמרה לנציג הארגון שלא ניתן בשום אופן לעשות השבוע כיון שיש לו נסיעה חשובה עם הנבחרת לאימון. אך לאחר שיחה אתו והסבר על משמעות ברית המילה וחשיבותה,
ויתר על הנסיעה לטובת הנשמה !!!

________________________________________
מהמסיון לברית - בברית יוסף יצחק

הארגון 'ברית יוסף יצחק' ערך ברית מילה ליהודי בן 26
היהודי בן לזוג יהודים המשמשים כמיסיונרים הנודדים בכל העולם לטובת המיסיון. הניצוץ האיר בנימול והוא התעורר בתשובה. בתפילתו בעת רצון בשעת הברית, ביקש הנימול מהקב"ה שיזכו בני משפחתו - אחיו, אביו ואימו לחזור בתשובה שלימה ולאבינו שבשמים ולתורתנו הקדושה. מסתבר, שהאב נולד בניו יורק והאמא ממוצא מרוקאי וכשהתנצרו לא עשו לו ברית מילה, וכעת, כאמור, החל לקיים תורה ומצוות, ונקרא שמו בישראל מיכאל.

________________________________________
מדען יהודי בכיר שערק למערב נכנס בברית אברהם אבינו ע

יורי אברמוביץ שנולד בעיר סחלין שברוסיה על גבול יפן, כיהן כמדען בכיר בחקר החלל הסוביטי, ואף התחייב שלעולם לא יבקש לעזוב את רוסיה בגלל סודיות מקצועו. בשנת תשמ"ח ערכו הרוסים טיול למדענים בכירים ובני משפחותיהם לקובה ופנמה, ויורי ניצל את ההזדמנות וברח לקהילה היהודית במקום שעזרו להם תוך שהם מסכנים את עצמם מכוון שיש לפנמה הסכם הסגרה לפליטים עם רוסיה. שש עשרה שנה ביקש יורי להיכנס בבריתו של אברהם אבינו, ורק לאחרונה שמע על הארגון.
תוך כמה שעות מרגע פניתו של יורי לארגון 'ברית יוסף יצחק', ולאחר בירור מצבו הרפואי ויהדותו, בוצע הברית כהלכה כדת וכדין, ונקרא שמו בישראל אורי. באותו היום, הוכנס בבריתו של אברהם אבינו גם נכדו ונקרא שמו בישראל יהונתן.

________________________________________
הנימול המבוגר ביותר

יהודי בן 83 שעלה לארץ בשנות החמישים.
כאשר הגיע לארץ שלחו אותו לקיבוץ בצפון הארץ, שם בתמימותו ביקש לעשות ברית מילה.
התשובה המזעזעת היתה, שאין שום צורך לעשות ברית.
בערוב ימיו כאשר היה כבר מבוגר וזקוק לעזרה עקב בריאותו וגילו, היה צורך להיעזר במטפלת.
בחסד השם עליו המטפלת הייתה בחורה שהתקרבה ליהדות ובאחת השיחות איתה הוא נפתח אליה וסיפר שאין לו ברית מילה והוא מאוד רוצה להיכנס בבריתו של אאע"ה.
המטפלת פנתה בשמו לארגון וברוך השם הוא נכנס תחת כנפי השכינה בבריתו של אברהם אבינו והיתה שמחה גדולה.

________________________________________
רצף סיפורים

* ר' יצחק זילבר סיפר על מסירות נפשם של מוהלים בזמנו, בבית כלא שהיה ליד הגבול היה סוהר יהודי שנולד לו בן, כמובן שלא היה שום אפשרות להביא מוהל לאזור, והאפשרות היחידה הייתה שמוהל ינסה לחצות את הגבול כאילו לברוח ויתפסו אותו ויאסרוהו, וכך יוכל לעשות את הברית בתוך בית הסוהר, ואכן נמצא מוהל כזה שהסכים, ובמסירות נפש תוך כדי סיכון, עשה את התחבולה והצליח. בדורינו המוהלים לא מוסרים נפשם עד כדי כך, אך יש ויש מסירות והקרבה מסוג אחר, כמו- העדר מהבית, וכן נסיעות וטלטולי דרכים של שעות נסיעה- ברכבת, ומטוס רוסי שמאוד לא נח, וכן במזגי אוויר של 35 מעלות מתחת לאפס, ובהודו ב40- מעלות חום בכל מקרה ובכל זמן, מקיימים מצווה זו.
* אחד המוהלים שהה ברוסיה שעות ספורות לפני הטיסה, וכעשרים דקות לפני השקיעה, שוחח בביהכ"נ במוסקבה עם הר"ר יצחק זילבר, ביני לביני, נכנס יהודי ושאל....

________________________________________
ברית מילה, פדיון, ובר מצוה לניצול שואה בן 70

הארגון הכניס בבריתו של אברהם אבינו ע"ה, יהודי בן 70 ניצול שואה מקייב, שהיה בן 7 בעת שהנאצים ימ"שם רצחו את אמו הי"ד בבאי יער ליד קייב ביחד עם עוד כמאה אלף יהודים. לאחר הברית מילה, מתנדבי הארגון הניחו לו תפילין בפעם הראשונה בחייו, והוא יצא מגדר של קרקפתא דלא מנח תפילין.
לאחר בירור התגלה שהיהודי הוא גם בכור. היהודי ביקש לערוך פדיון הבן, ולאחר שהובהרה לו המשמעות הרוחנית של 'פדיון הבן', פרץ היהודי בבכי של התרגשות כשהוא נזכר בילדותו ובאמו הי"ד ע"ה, ומלמל תוך כדי בכי מאמא מאמא. אכן מקרה מיוחד: יהודי שבגיל 70 זכה להיכנס בבריתו של אברהם אבינו, פדיון הבן ובר מצוה.

________________________________________
לאחר 5 יריות בראש ובבטן - ברית

בנציון שרניחובסקי, בן 50 שעבד כמאבטח בכביש המנהרות בין י-ם לביתר, נפגע בפיגוע עי-ידי מחבלים. בנציון ספג חמישה כדורים, בראש, בריאות, בבטן וברגל, והיה בסכנת חיים. לאחר סדרת ניתוחים קשה, החל להחלים, בעוד שהכדור שחדר בראשו פגע במרכז הדיבור ובמשך חצי שנה לא יכול היה להגיד אפילו מילה אחת.
לאחרונה בנציון חזר בתשובה ושומר תורה ומצוות. בניסים גלוים חזרה יכולת הדיבור ולאחר התאוששות והחלמה הגיע היום (ר"ח סיוון) לארגון 'ברית יוסף יצחק' על-מנת להיכנס בבריתו של אברהם אבינו. בהשגחה פרטית התארח בארץ המוהל המפורסם הרב ישראל (ברודי) שטרן מלונדון אנגליה והרב ירון עמית ראש האירגון כיבד אותו לערוך את הברית.

________________________________________
הבן הכניס את אביו בבריתו של אברהם אבינו

לאחרונה, ערך אירגון ברית יוסף יצחק ברית מילה מיוחד במינו: לאחר שהבן חזר בתשובה, שכנע את אביו להתקרב לתורה ולמצוות ושכנע אותו לערוך ברית ולהכנס אף הוא בבריתו של אברהם אבינו.

________________________________________

ערב יום הכיפורים תשס"ו
בליוז לאוניד, בן 58 עלה לארץ ממולדוביה מתגורר בחיפה.
לאחרונה מתחזק בשמירת מצוות ואף הולך לבית הכנסת במקום מגוריו.
בתפילת שבת נתקלו עיניו בפסוק "..גם במנוחתו לא ישכנו ערלים..." והוא מספר שכתוצאה מכך החליט לעשות ברית.
נכנס בבריתו של אברהם אבינו בערב יום הכיפורים ונקרא שמו בישראל "יצחק".

________________________________________
הסב נגלה בחלום והנכד נכנס בברית אברהם אבינו בגיל 76...

ארגון 'ברית יוסף-יצחק' ערך ברית מילה ליהודי בן 76 לאחר שסבו נגלה אליו בחלום וציוה עליו לעשות ברית מילה. שומכר ולדמיר נולד במינסק. סבו היה יהודי חרדי והוא רצה להכניסו בבריתו של אברהם אבינו, אך בנו, אביו של שומכר היה קומוניסט והוא סרב בתוקף למול את בנו. בשבוע שעבר נגלה אליו סבו בפעם הראשונה בחייו, ושאלו "עד מתי תלך כמו גוי ערל ללא ברית מילה? למחרת פתח שומכר עיתון ברוסית והבחין בפרסום של 'ארגון ברית יוסף יצחק' העורך בריתות מילה. הוא מיהר ליצור עימם קשר, ובשעה טובה הוכנס בבריתו של אברהם אבינו, ונקרא שמו בישראל זאב.