הדוקטור הרוסי מצא את יהדותו בזכות חב"ד

(יום שישי, י''ג סיון תשס''ו)

עיתון 'בקהילה' מפרסם השבוע את סיפורו של ר' אברהם לייב בושלוויץ', המשמש כרופא בכיר במרכז הרפואי 'קפלן' ברחובות. עד גיל 20 לא ידע אברהם לייב מאומה על יהדותו. לאחר ביקור בארץ, במהלכו עבר ברית מילה בארגון 'בית יוסף-יצחק', כבר חבש כיפה לראשו, וביוזמתו התחיל להתקרב לבית חב"ד בחרקוב, בו למד לראשונה יהדות ■ לסיפור המלא
עיתון 'בקהילה' מפרסם השבוע את סיפורו של ר' אברהם לייב בושלוויץ', המשמש כרופא בכיר במרכז הרפואי 'קפלן' ברחובות. עד גיל 20 לא ידע אברהם לייב מאומה על יהדותו. כשהיה נער בגיל 17 התחיל את לימודי הרפואה באוניברסיטה בחרקוב. בגיל 20 החלטתי לטוס ארצה בפעם הראשונה בחיי כדי לבקר את דודתי שעלתה בעלייה הגדולה מממדינות חבר העמים לארץ ישראל ומאז היא מתגוררת בארץ.

"שבוע לפני שנסעתי ארצה אמרתי לעצמי שאם אני כבר נוסע לארץ ישראל, עליי למול את עצמי קודם לכן. הייתי משוכנע שאין זה נאה לבוא ארצה מבלי לעבור ברית מילה. ביררתי, אפוא, היכן ניתן לערוך ברית והפנו אותי לארגון 'ברית יוסף יצחק' שאכן ערכו לי ברית מילה ומיד לאחר מכן טסתי ארצה.

"בכל מהלך ביקורי בארץ, לא ביקרתי בשום אתר בעל זיקה לדת. דווקא בדרך חזרה לאוקראינה נדלק בי לפתע, ללא שום הסבר הגיוני, הניצוץ היהודי. בלי שום הסבר הגיוני לכך, דרשתי בטיסה חזור לקבל אוכל כשר. כשירדתי מהמטוס באוקראינה כבר חבשתי כיפה לראשי וביוזמתי התחלתי להתקרב לבית חב"ד בחרקוב, בו התחלתי ללמוד לראשונה יהדות.

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Gmap