ורנה: ברית ראשונה אחרי 58 שנים

יום חג בקהילה היהודית בורנה , לאחר למעלה מ- 70 שנה בהם בית הכנסת בעיר חדל מלתפקד ו-58 שנה בהם לא קוימה מצוות 'ברית מילה' בין היהודים תושבי העיר, התקיימה בימי החנוכה ברית מילה לתינוק בן שמונה ימים, בבית הכנסת שחזר לפעול ולפרוח בזכותם של שלוחי הרבי בעיר ורנה.

הברית התקיימה בסייעו של הארגון החשוב 'ברית יוסף יצחק' שדואג במהלך כל השנה לבריתות בעולם כולו.
מספר מוביל ה'מהפכה היהודית' בעיר השליח הרב יוסי הלפרין: 'מרגש מאוד שדווקא בימי החנוכה שעיקר הנס היה ניצחון היהדות על ההתבוללות, מתקיימת לראשונה זה זמן רב מצווה כה חשובה לעם היהודי- מצוות ברית מילה'.

באירועי חג החנוכה השתתפו שגריר ישראל בבולגריה מר שאול כמיסה וכן קונסול כבוד של ישראל. השגריר ברך את יהודי העיר ושלוחי חב"ד והבטיח להעניק סיוע בצרכים חיוניים לשימור מסורת ישראל בעיר.

הרב הלפרין ומשפחתו הגיעו לעיר ורנה לפני מספר שנים ומאז הם מובילים מהפכה של ממש בתחום היהודי במקום שליחותם. עיקר הפעילות היא עם יהודים מקומיים ותיירים שמגיעים מאירופה, חבר העמים וכמובן ישראל. בימים אלו, מספר הרב הלפרין התחלנו לעבוד על תוכניות לבניית מקווה טהרה לטובת יהודי המקום והתיירים הרבים הפוקדים את האזור במשך השנה, השלוחים מבקשים להודות לר' משה קוטלרסקי על עזרתו הרבה לפעילות במשך כל ימות השנה.

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Gmap