פרו: ברית ובר מצווה כפול חמש

(יום שישי, י''א תמוז תשס''ו)

חמישה יהודים הגרים במקומות רחוקים ונידחים בפרו (צ'אפן, טורכיו, קסה מרקה) נכנסו ביום רביעי בבריתו של אברהם אבינו וזכו להניח תפילין לראשונה בחייהם, ביוזמת שליח חב"ד בפרו הרב שניאור זלמן בלומנפלד. הבריתות נערכו על-ידי הארגון העולמי "ברית יוסף יצחק", הדואג כבר כ-20 שנה לבריתות לילדים ולמבוגרים בכל העולם, ובוצעו אודות להשתדלותם של הרב בלומנפלד וד"ר שטרן מבית הרפואה בו נערכו הבריתות ■ לסיפור המלא

חמישה יהודים הגרים במקומות רחוקים ונידחים בפרו (צ'אפן, טורכיו, קסה מרקה) נכנסו ביום רביעי בבריתו של אברהם אבינו וזכו להניח תפילין לראשונה בחייהם.

היהודים, שחלקם התוודעו רק לאחרונה ליהדותם, יצרו קשר עם השליח הרב שניאור זלמן בלומנפלד, שלאחר שבירר אחר יהדותם אירגן את הבריתות ואף ערך להם "בר מצוה", בהנחת התפילין הראשונה בחייהם.

הבריתות נערכו על-ידי הארגון העולמי "ברית יוסף יצחק", הדואג כבר כ-20 שנה לבריתות לילדים ולמבוגרים בכל העולם, ובוצעו אודות להשתדלותם של השליח הרב בלומנפלד וד"ר שטרן מבית הרפואה בו נערכו הבריתות.

את הבריתות עצמן ערכו הרב ירון עמית, יו"ר ארגון "ברית יוסף יצחק" והרב אלון רזלה מפלורידה כאשר כ'סנדקים' משמשים חברי הקהילה היהודית המקומית. לאחר הבריתות התיישבו הנימולים לסעודת מצוה והתוועדות חסידית יחד עם המוהלים והסנדקים.

במהלך הברית נשאו דברים המוהלים והרב בלומנפד בדבר חשיבותה של ברית המילה ובדבר עובדת כניסת הנפש האלוקית ליהודי על ידה. הנימולים הניחו תפילין והתפללו תפלת מנחה וערבית – לראשונה בחייהם, וקיבלו את שמותיהם היהודיים החדשים.

לסעודה הגיעה גם אמם של ארבעה מהנימולים שהתרגשה עד דמעות להשתתף בשמחת בניה. בסיום הבריתות הציג הרב עמית סרט קצר על האירגון ומסר שיעור מיוחד ומקיף בהלכות מילה.

השיעור, בהשתתפות תלמידי מכון הסמיכה המקומי, חברי הקהילה ואורחים, נמסר בטוב טעם בשילוב סיפורים מנסיונו האישי, ובסיומו ענה לשאלותיהם השונות של המשתתפים שגילו התעניינות רבה בתחום זה.

לאחר השיעור סרו המוהלים לביתו של רבה הראשי הספרדי של הקהילה היהודית בפרו, הרב אברהם בן חמו, המשמש גם כמוהלם של יהודי פרו כבר 40 שנה, שם נערכה למוהלים קבלת פנים חמה, ונושא השיחה נסב על בעיות שונות המעסיקות לאחרונה את קהל המוהלים בעולם, כאשר הרב מצידו הבטיח להתעדכן בהידורים שונים וליישמם בבני קהילתו.

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Gmap